Czym jest Coolshaping

Co to jest Kriolipoliza?
1b
Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wykorzystuje najnowszą technikę służącą do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. Zabieg powoduje znaczny i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej.
Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż pozostałe elementy zawierające wodę. Na skutek znacznego schłodzenia są one uwalniane z komórek tłuszczowych i transportowane przez układ limfatyczny. Dzięki temu kriolipoliza powoduje wyłącznie usunięcie komórek tłuszczowych, bez negatywnego wpływu na pozostałe tkanki, takie jak nerwy, skóra czy mięśnie.
Zabieg powoduje utratę 25-45% warstwy tłuszczu. Wstępny efekt zabiegu widoczny jest po upływie 2-3 tygodni, ale dopiero po 6 tygodniach następuje całkowity rozpad likwidowanych komórek tłuszczowych. Badania dowodzą, że komórki tłuszczowe od innych tkanek różnią się między innymi tym, że są znacznie bardziej wrażliwe na zimno. Mechanizm kriolipolizy porównywany jest do odmrożeń pierwszego stopnia prowadzących do apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek i wydaleniu ich z organizmu. Mechanizm kriolipolizy jest bardzo prosty. Komórki tłuszczowe, w tym zawarte w nich lipidy, pod wpływem działania zimna przechodzą ze stanu ciekłego w stan stały, czyli ulegają krystalizacji. Tym samym wzrasta ich objętość oraz ustają procesy życiowe, co prowadzi do uszkodzenia błony komórkowej, martwicy i wydalenia ich z organizmu. Towarzyszy temu podskórny stan zapalny, który może potrwać do kilku tygodni, ale zewnętrznie nie daje on pacjentowi szczególnie nieprzyjemnych doznań.
Jak działa kriolipoliza?
2

Krok 1.
Niskie temperatury emitowane s na ą powierzchnię tkanki tłuszczowej.Krok 2.
Przez odpowiednio długi czas niskie temperatury chłodzą obszar zabiegowy.
Krok 3.
Komórki tłuszczowe powoli są uszkadzane i osiągają biologiczną śmierć.
Krok 4.
Uszkodzone komórki tłuszczowe są usuwane w naturalnym procesie metabolizmu.
CoolshapingTM System
3
Dostarcza optymaln ą ilość energii zimna, aby doprowadzić do lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej i tym samym wymodelować kontury ciała. Obszar poddawany zabiegowi jest chłodzony w taki sposób, aby działał głęboko na podskórną tkankę tłuszczową bez uszkodzenia innych tkanek, jednocześnie chroniąc powierzchnię skóry przez odmrożeniem. System utrzymuje stałą temperaturę docelową w trakcie trwania zabiegu. Dodatkowo Vacuum i LED skutecznie wzmacnia rezultaty zabiegu. Komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu w naturalnym procesie metabolizmu, dzięki czemu następuje trwała redukcja tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu Podczas jednego zabiegu możemy usunąć do 23% tkanki tłuszczowej Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować po 2 miesiącach od pierwszego zabiegu Efekty po zabiegu utrzymują się minimum 6-8 miesięcy.
Osiągaj najlepsze rezultaty w zabiegach odchudzania dzięki technologii kriolipolizy

Zintegrowana TechnologiaCryo, Vacuum i Led.5

4


Coolshaping oferuje najbardziej zaawansowane odchudzanie ciała przez zintegrowany system technology™. System dostarcza energię cryo przy jednoczesnym zastosowaniu Vacuum i technologii LED, które wzmacniają efekty leczenia.

Coolshaping  zapewnia nieinwazyjne chłodzenie Cryo, które zmniejsza ilość komórek tłuszczowych i rozbija tłuszcz.
 
Jak działa Coolshaping™
Krok 1. Start
Chłodzenie Cryo
Krok 2. Natychmiastowa
Cryo-reakcja
Krok 3. 30 dni
Procesu metabolizmu
Krok 4. 90 dni
Usuwania komórek
6
Odpowiednie zastosowanie
aplikatora Coolshaping w
Określonym obszarze zabiegowym.
Początek procesu chłodzenia,
 aż do uzyskania pożądanej
 temperatury.
Komórki tłuszczowe
w obszarze zabiegowym
Zaczynają  reagować
na działanie zimna.
Po zabiegu kriolipolizy komórki
 tłuszczowe osiągają biologiczną
śmierć i są usuwane
w procesie przemiany materii.
Komórki tłuszczowe
w obszarze poddanym
 zabiegowi zostają
 wyeliminowane.
Coolshaping™ System

Zintegrowana TechnologiaCryo, Vacuum i Led.
Synergiczne połączenie Kriolipolizy, Vacuum i LED które zmniejsza ilość komórek tłuszczowych i rozbija tłuszcz.

Silny sys7atem kriolipolizy
- Dwie potężne płytki Peltiers emitujące zimno
- Automatyczny system kontroli temperatury chłodzenia8
- Chłodzenie do -10°C

7b
Stabilna technologia Vacuum
- Regulowany poziom zassania
- Różne tryby impulsów próżniowych: ciągły, pulsacyjny


7c

630nm czerwone światło LED
Wygodny interfejs użytkownika

Zastosowanie dużego ekranu LCD (10 cali) daje możliwość szybkiego i intuicyjnego wyboru pracy w trybie jedno lub dwu-głowicowym. CoolShaping
stale monitoruje temperaturę chłodzenia i informuje nas o bezpieczeństwie pacjenta. Urządzenie posiada dwa tryby pracy: Auto i Manual. Dzięki tym
funkcjom istnieje możliwość dopasowania parametrów (temperatura, zassanie i led) do indywidualnych potrzeb Klienta. 
 

9a9b
Cool Pad™

COOL PAD to elementy konieczne do stosowania podczas każdego zabiegu. Poprawiają efekty zabiegu i chronią skórę przed odmrożeniem. Dzięki zabezpieczającym padom, skóra chroniona jest przed odmrożeniem a zimno oddziałuje jedynie na tkankę tłuszczową. Rozmiar: 380mm x 300mm
Składniki: Fluid anty-odmrożeniowy, woda

10
Coolshaping™ Protokoły

Urządzenie CoolShaping wykorzystuje specjalną technologię opartą na zastosowaniu trzech trybów zabiegowych. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia proceduty przeprowadzenia zabiegu, bezpieczeństwa pacjenta oraz efektywności. Pierwszy tryb pracy tzw. tryb wejścia odpowiednio przygotowuje skórę do przeprowadzenia docelowego zabiegu. Zastosowany pulsacyjny tryb vacuum o odpowiedniej częstotliwości jest elementem koniecznym dla odpowiedniej reakcji skóry i organizmu podczas zabiegu. Tryb drugi czyli zabieg docelowy miejscowo mrozi komórki tłuszczowe w bezpieczny dla organizmu sposób i doprowadza do ich obumarcia. Tryb trzeci czyli tryb wyjścia pozwala skórze i tkance w odpowiedni sposób zakończyć procedurę głównego zabiegu bez ryzyka szoku terminczego. Ten tryb jest bardzo istotnym elementem pozwalającym zapoczątkować proces usuwania obumarłych komórek z organizmu. To unikalne zastosowanie trzech trybów pracy gwarantuje bardzo wysoką skuteczność zabiegu oraz pozwala zachować najwyższy komfort dla pacjenta.

12Protokół zabiegowy
  temperatura minuty pulse   Poziom
Krok 1.
Wejście
- 10 ° C 5min Pulse 3
(tryb średni)
11a 3~4
Krok 2.
Zabieg
- 10 ° C 50min Pulse 1
(tryb ciągły)
11b 3~4
Krok 3.
Wyjście
- 10 ° C 5min Pulse 4
(tryb szybki)
11c 3~4
* Zależy od warunków


Ilość i częstotliwość zabiegu
rekomendowane 3 zabiegi w odstępach co 4 tygodnie

13
Coolshaping™ Zabiegi

Podczas jednej sesji zabiegowej CoolShaping daje możliwość zastosowanie dwóch głowic jednocześnie co pozwala na wykonanie zabiegu na dwie partie w tym samym czasie. Zastosowanie większej, opcjonalnej głowicy daje możliwość zamrażania większcyh fałd skóry. 

14
Specyfikacja
Aplikatory 2 głowice średnie
108mm x 188mm 138mm

* opcjonalna duża głowica
118mm x 220mm 142mm
Tryb pulsacyjny Pulse 1 do Pulse 4
Temperatura chłodzenia -10°C + 5°C
Czas zabiegu 01:00 ~ 90:00 min
Poziom Vacuum 1-5 poziom
Moc 100~110V, 220~240V,50/60Hz (max 600W)
Panel 10.2 inch LCD & Ekran dotykowy
Wymiary 1,066 x 379 x 438
Waga 60 kg
Co nowego
CoolSHAPING to sprzęt kosmetyczny, który wykorzystuje zjawisko kriolipolizy. To nowa, bezinwazyjna technologia, która za pomocą niskich temperatur selektywnie i stopniowo prowadzi do redukcji podskórnego tłuszczu. Poprzez działanie niskich temperatur komórki tłuszczowe są uszkadzane.
Wideo 1
Wideo 2